Na progu Nowego Roku warto na chwilę przyjrzeć się wstecz temu, co działo się w roku, który się zakończył.

2018 był rokiem wyjątkowym – świętowaliśmy dwie okrągłe rocznice:

w czerwcu 100-lecie Szkoły Podstawowej nr 2, która obok OSSP tworzy Zespół Szkół Miejskich, w listopadzie 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Tak wyglądał udział uczniów szkoły plastycznej w obchodach 100-lecia szkoły podstawowej:

 

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano w szkole konkurs pt. “Wolność w naszych oczach”.

W kategorii plakatu przyznano następujące nagrody: I miejsce – Zuzanna Detmer kl. 5, II miejsce – Tymoteusz Sitkowski kl. 4, III miejsce – Paulina Węcławek kl. 5, wyróżnienie: Artur Błaszczyński kl.5.

Z zakresu rzeźby nagrody otrzymały: I miejsce – Aleksandra Pełkowska kl. 6, II miejsce – Aleksandra Maciejewska kl.5, III miejsce – Laura Skop kl.6, wyróżnienie: Agata Ścianowska kl.6

Prace uczniów:

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

W 2018 roku uczniowie odnieśli sukcesy:

III miejsce w wojewódzkim konkursie “SZTUKA WYBORU” Kamera! Akcja! Reakcja!

W trakcie uroczystej gali, w listopadzie 2018 r. uczennice z klasy 4: Agata Trawińska, Natalia Pokorowska i Julia Rutkowska odebrały w bydgoskim Multikinie statuetkę brązowej kamery za film “Blue”.

 

Gala finałowa organizowana jest corocznie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage. W tym roku gośćmi na niej byli:

“John Bailey – amerykański reżyser,  prezes Amerykańskiej Akademii  Sztuki i Wiedzy Filmowej  oraz jego żona – Carol Littleton – amerykańska montażystka. Inne uznane postaci ze świata filmu, którzy byli gośćmi gali to Albert Hughes – amerykański reżyser i producent filmowy oraz Brytyjczycy: operatorzy  filmowi Dick Pope i Oliver Stapleton, Neil Young – krytyk filmowy oraz  Mike  Figgis  – reżyser filmowy, pisarz i kompozytor. Nie zabrakło także  reprezentantów polskiego świata filmu, którymi byli aktorzy Dominika Ostałowska Wojciech Mecwaldowski, Szymon Piotr Warszawski  oraz operatorzy Bartosz Piotrowski i Artur Reinhardt, a także reżyserka i scenarzystka Dorota Kędzierzawska (wykładowcy warsztatów z poprzednich edycji projektu) oraz Marek Żebrowski – uznany pianista i kompozytor, od lat współpracujący z festiwalem EnergaCamerimage.” /cytowane z http://www.sztukawyboru.pl/SW/aktualnos/92132,Gala-finalowa-Sztuki-wyboru.html

W VII edycji konkursu wzięło udział 29 placówek.

 

Kwalifikacja do wystawy podsumowującej międzynarodowy konkurs pod patronatem MKiDN “Muzealne spotkania z fotografią”:

W Muzeum w Koszalinie w dniach 20.09 – 4.11.2018 zaprezentowane zostało 121 fotografii,  83 autorów z Litwy, Polski, Rosji, Słowacji i Ukrainy, w tym dwa zdjęcia naszego ucznia: Maksymiliana Chruścińskiego z klasy 5 OSSP.